International Champions Cup. Manchester United wygrywa z Realem Madryt

W ramach International Champions Cup Manchester United pokonał Real Madryt 2:1. Wynik został ustalony jeszcze przed przerwą

Manchester United przystąpił do tego spotkania w najsilniejszym składzie. Real również rozpoczął w mocnym, chociaż nie najmocniejszym składzie. Mimo, że Julen Lopetegui postawił w pierwszym składzie na Karima Benzenę, Garetha Bale'a czy na nowe nabytki jak Vinicius Junior czy Alvaro Odriozola, to jednak znalazło się też miejsce dla kilku rezerwowych zawodników, którzy w poprzednim sezonie nie odgrywali dużej roli w zespole Zinedine Zidane'a.

Spotkanie szybko rozkręciło się bo już w 18. minucie Alexis Sanchez znalazł sposób na pokonanie golkipera Realu Madryt, a 9 minut później piłkę w siatce umieścił Ander Herrera.

Real był stroną dominującą w tym meczu, ale pomysłu starczyło na zaledwie jedną bramkę. Tę zdobył w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy Karim Benzema.

Spotkanie dobrze pokazało, że nie liczy się ilość, a jakość strzałów i jak wykorzystuje się piłkę. Real miał aż 69% posiadania piłki i oddał 14 strzałów, ale tylko 3 były w światło bramki. "Czerwone diabły" miały zaledwie 31% posiadania piłki, oddali 4 strzały i 3 były celne. I to wystarczyło, aby odnieść zwycięstwo nad "Królewskimi".