Euro U-19. Kapitalny finał turnieju! Portugalia wygrała z Włochami po dogrywce

W niedzielę odbył się finał Euro do lat 19. Po 90. minutach był remis 2:2. Portugalia wygrała z Włochami dopiero po dogrywce, gdzie padły aż trzy gole.

Portugalczycy objęli prowadzenie dopiero w 45. minucie, kiedy Jota strzelił z 16. metra, a Plizzarri, bramkarz Włochów, pechowo interweniował. W 72. minucie było już 2:0. 18-letni golkiper Milanu obronił strzał, ale przy dobitce Trincao był już bezradny.

Kiedy wydawało się, że Włosi nie zdołają odwrócić losów meczu, Kean strzelił dwa gole. A potrzebował na to zaledwie 120 sekund. W 75. napastnik Juventusu najpierw popisał się celnym, mierzonym strzałem z linii pola karnego, a minutę później znowu wpisał się na listę strzelców.

Kean celebrował gola tak, jak Mario Balotelli w półfinale Euro 2012 z Niemcami (2:1).

W dogrywce znowu Portugalia wyszła na prowadzenie. W 103. minucie Jota mocno strzelił na bramkę, a ponownie zawinił Plizzarri.

Cztery minuty później było już 3:3, a zespołową akcję Włochów celnie wykończył Scamacca.

W 109. minucie Correia ustalił wynik spotkania na 4:3, a Portugalia została mistrzem Europy do lat 19. Przypomnijmy, że seniorska kadry Portugalii wygrała Euro 2016.