Marcin Bułka zaliczył udany debiut barwach Chelsea

Marcin Bułka zaliczył debiut w barwach Chelsea. 18-letni bramkarz rozegrał 90 minut i zachował czyste konto w sparingowym spotkaniu przeciwko australijskiemu Perth Glory. "The Blues" wygrali 1:0 po bramce Pedro Rodrigueza.

Marcin Bułka kilka lat temu miał trafić do FC Barcelony. Wolał przejść do Chelsea, ponieważ tam miał większe szanse na regularne występy. Po bardzo dobrym okresie w zespole młodzieżowym wreszcie nadszedł czas na debiut w pierwszej drużynie.

Chelsea udała się do Australii na sparingowe tournee bez swoich podstawowych bramkarzy - Thibaut Courtoisa i Wilfredo Caballero. W tej sytuacji w meczu z Perth Glory trener Maurizio Sarri wystawił w pierwszym składzie polskiego bramkarza.

18-latek zachował czyste konto, ale i nie miał zbyt wielu okazji, aby pokazać swój potencjał. Australijczycy zupełnie nie byli w stanie zagrozić bramce Chelsea. Faworyci też jednak nie zaimponowali skutecznością. Jedyny gol w meczu padł 5. minucie. Pedro Rodriguez wykorzystał dośrodkowanie Calluma Hudsona-Odoi. Mimo wielu stworzonych okazji "The Blues" nie zdołali ponownie trafić do siatki.

Sezon 2018/19 w angielskiej Premier League startuje 10 sierpnia. Dzień później Chelsea w meczu pierwszej kolejki zmierzy się na wyjeździe z Huddersfield Town.