Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mesut Özil zrezygnował z gry w reprezentacji Niemiec. "Wszyscy są źli i winni tylko nie on"

- To sam Mesut Özil kreuje się na ofiarę rasistowskiej niesprawiedliwości. Nie jest mu w tym daleko do Erdogana. Kto odważy się go skrytykować, robi to ze względów politycznych - tak niemieckie media zareagowały na rezygnację Mesuta Özila z gry w reprezentacji Niemiec i jego oświadczenie.

W niedzielę Mesut Oezil zakończył karierę w reprezentacji Niemiec. Oświadczeniem napisanym na Instagramie otworzył za to kilka wątków do dyskusji. Wytłumaczył w nim powody, dla których spotkał się z prezydentem Erdoganem, zarzucił prezesowi niemieckiej federacji rasizm i skarżył się na zachowanie kibiców. Nie trzeba było długo czekać na reakcję niemieckiej prasy, która bardzo wnikliwie przeanalizowała jego oświadczenie.

"Bild" zdanie po zdaniu punktuje oświadczenie piłkarza. "Özil przywołuje swoje "wartości", ale kompletnie ignoruje fakt, że jest Erdogan jest przeciwny wartościom swojej niemieckiej i tureckiej ojczyzny. Turcję, kraj ludzi kochających wolność i cieszący się religijnym wyważeniem, przekształca w dyktaturę islamistów. Wolne media zostały przez Erdogana wygaszone, a niemieccy i tureccy dziennikarze za krytykowanie jego działań trafiali do więzień bez postawienia zarzutów. O tym w poście Özila nie ma ani słowa".

Liverpool - Borussia Dortmund. Loris Karius popełnił kolejne błędy. Po meczu odpowiada hejterom

Mesut Özil pomógł w kampanii Erdogana

Do zdania Özila, który stwierdził, że zdjęcie z prezydentem Turcji zrobiłby sobie bez względu na wynik wyborów, odnosi się tak: "Czysta upartość. Spośród tureckich emigrantów w Niemczech Erdogan uzyskał najlepszy wynik nie wyłącznie, ale także dzięki wsparciu Özila. To jest absurd: Turcy żyjący w wolności wybrali dla swoich rodaków w kraju dyktaturę".

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński nie na sprzedaż! Zdecydowana reakcja prezesa Napoli

Mesut Özil sam kreuje się na ofiarę

Özil stwierdził, że media obwiniały go za klęskę niemieckiej kadry na MŚ 2018 przez jego podwójne pochodzenie i zdjęcie z Erdoganem. "Kompletny nonsens. Żadna gazeta, stacja telewizyjna i strona internetowa nie uznała tureckich korzeni Özila za przyczynę katastrofy reprezentacji. To sam Özil kreuje się na ofiarę rasistowskiej niesprawiedliwości. Nie jest mu w tym daleko do Erdogana. Kto odważy się go skrytykować, robi to ze względów politycznych".

Bild zaznacza: "WSZYSTKIE media krytykowały grę Özila. Żaden wielki medialny tytuł nie skrytykował jego pochodzenia.

"Özil zarzuca niemieckim mediom rasizm. Ale przecież nie tylko "Bild" skrytykował gwizdy kibiców w meczu z Arabią Saudyjską, czyli po opublikowaniu zdjęć piłkarza z Erdoganem" - czytamy w Bildzie.

Robert Lewandowski martwi się o przyszłość polskiej piłki. "Jest dużo do poprawy"

"Özil sprawia wrażenie osoby, która wyraziła dokładnie to, co przemyślała. Dlaczego nie podziękował większości kibiców, którzy za nim stali? Dlaczego nie podziękował trenerowi Joachimowi Loewowi, który był wobec niego lojalny?" - pisze gazeta.

Mesut Özil w tym roku skończy 30 lat. W reprezentacji Niemiec zagrał w 92 meczach i strzelił 23 gole. W 2014 roku został mistrzem świata, z mundialu w 2010 roku przywiózł trzecie miejsce. Obecnie gra w Arsenalu.

Więcej o:
Komentarze (55)
Lawina krytyki na Özila w Niemczech!
Zaloguj się
 • facio60

  Oceniono 16 razy 10

  W Monachium była wczoraj ogromna demonstracja, w której uczestnicy domagali się dymisji Seehofera, który jest ministrem spraw wewnętrzynch Niemiec z ramienia bawarskiej CSU.
  Seehofer zapowiedział ostrą walkę z nielegalną imigracją i kontrole graniczne.
  Wg badań niemieckiej opinii publicznej, większość Niemców jest przeciwna nowej polityce - czytaj - dalej chcą brać azylantów. Jest to zadziwiający wynik, w świetle tego jak pogorszył sie komfort życia w Niemczech na skutek napływu ponad miliona imigrantów tylko w 2 latach (2015 -2016). Czytam fora niemieckie (i tak mocno cenzurowane) a tam 90% opowiada się za radykalnym ograniczeniem napływu imigrantów. Jak mają się do tego badania opinii publicznej???
  Ostatnio były minister finansów RFN wypowiedział się, że trzeba ograniczyć niemieckie prawo azylowe, bo ich finanse nie wytrzymają tego.Powiedział też, że jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się ile kosztują Niemców imigranci, będzie musiał żmudnie przebijać się przez różne statystyki, bo te liczby są poukrywane w budżecie centralnym, poszczególnych landów, gmin, wreszcie ministerstw i fundacji. Jak by nie liczył, jest to grubo ponad 30 mld EUR rocznie jeśłi doda się zwiększone nakłady na bezpieczeństwo i administrację. Z drugiej strony, leży finansowanie sił zbrojnych, szkół, przedszkoli, brak funduszy na remonty dróg i mostów. Lemingów w tym względzie, odsyłam do niemieckiej prasy.
  "Podziwiam" niemieckie społeczeństwo za spokój. 58% niemieckich emerytów i rencistów pobiera świadczenia mniejsze niż 800 EUR brutto/m-c a prawie 80% poniżej 1000,00 EUR/m-c mimo wydłużonego wieku emerytalnego do 67 lat a już mówi się oficjalnie o 73!!!
  A tymczasem młode byki tam przybyłe dostają za darmo mieszkania, różne świadczenia, zasiłki, bony towarowe. Utrzymanie takiego jednego imigranta kosztuje 2 - 3 razy tyle za ile musi przeżyć prawie 60% Niemców na emeryturze. Pytacie, co mi do tego? Ano, jesteśmy w Unii i NATO a instytucje te sypią się nie na skutek polskiej reformy sądownictwa tylko zalewu analfabetów z Afryki i Bliskiego Wschodu.
  My też nie mamy co tak się cieszyć. Warszawa zalana jest już przybyszami z tamtych rejonów. I pozwala się im sprowadzać rodziny. Niby przyjeżdżają do nas do pracy, ale dlaczego widzę masy ich w godzinach pracy? 500+ należy się im, a i inne świadczenia. Po spadku koniunktury, nasze problemy niewiele będą różnić się od tych jakie mają Niemcy.

 • gunston

  Oceniono 2 razy 2

  Ozil stał się narzędziem i równocześnie ofiarą w rękach polityków. To przestroga dla pozostałych piłkarzy aby w trakcie swojej kariery politykę omijać z daleka.

 • jakobhorner

  Oceniono 4 razy 2

  Diaspora to najczęściej największa swołocz. Polonia dobrze o tym wie.

 • trudnyrynek

  Oceniono 1 raz 1

  Michale Owczarek zostan przy swoim Kubicy ......czytales choc jedna brukowa gazete z Niemiec gdy trwala nagonka na ,,niemieckich Turkow" w reprezentacji ? czytales ? ........zapewne nie kumasz po niemiecku .....

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 7 razy 1

  A ktoś się po kopaczu rozsądku spodziewa? Nieliczne są wyjątki tylko potwierdzające regułę, że kopacze to idioci.

 • housemeister

  0

  Dobrze, ze juz Özila w reprezentacji Niemiec nie bedzie widac. Niemcem sie nie czuje a jego gra i tak nigdy nie zwalala z nog. Mam nadzieje, ze wroci do Turcji i tam bedzie robil wazeline dla Erdusia.

 • darek638

  Oceniono 2 razy 0

  Historie polityczne na pewno maja znaczenie.
  Natomiast Oezil dawno nie powinien grać w
  reprezentacji z powodów czysto sportowych.
  Loew jest w nim po trenersku zakochany.
  Oglądam większość meczów Arsenalu. Zawsze
  pozorował walkę w odbiorze. Od kilku sezonów
  pozoruje też ofensywę.

 • polsilver100

  Oceniono 4 razy 0

  Albo ci wasi tłumacze to matołki albo robicie to ekstra.Özil powiedział:Jak wygrywamy to mają mnie za Niemca a jak przegrywamy to za Turka.O Podolskim mówili podobnie.A rząg Niemiec krytykuje Erdogana a za 2,3 lata będą się ściskać.Jak Erdogana kupuje niemiecką broń to jest ok.

 • white_lake

  Oceniono 4 razy 0

  szmaciarz, zawsze to samo, normalne w tej kulturze, płacz i pokazywanie na innych paluchem, że to on winny, a ja? nigdy!
  oni bez pierwszy pieprzą o "honorze", mordują się z tego powodu, mordują swoje kobiety, a tak naprawdę nie mają pojęcia, co to jest

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX