Robert Lewandowski martwi się o przyszłość polskiej piłki. "Jest dużo do poprawy"

Robert Lewandowski obawia się o swoich następców i przyszłość polskiej piłki. Zdaniem snajpera Bayernu Monachium jest jeszcze dużo do poprawy.

W weekendowym wydaniu programu "Dzień dobry TVN" został wyemitowany wywiad Filipa Chajzera z Robertem Lewandowskim. W jednej z części (fragment rozmowy został wyemitowany w sobotę, a drugi w niedzielę) kapitan reprezentacji Polski odniósł się do kwestii przyszłości polskiej piłki i swoich następców.

>>> Robert Lewandowski po mundialu ma problemy. Traci na tym również Anna Lewandowska

Zdaniem snajpera Bayernu Monachium Polska ma duży kłopot z tym, że dzieci nie uprawiają sportów, w tym piłki nożnej. -  Mamy 40-milionowy kraj, ale jak zobaczymy, ile dzieci trenuje piłkę nożną, to tu pojawia się duży problem - stwierdził Lewandowski.

W tym momencie pokazany został przykład Chorwacji, która liczy sobie około 4 miliony mieszkańców, a jednak udało się tej reprezentacji wywalczyć wicemistrzostwo świata i cały czas w tym kraju pojawiają się nowi utalentowani piłkarze.

>>> Robert Lewandowski zaprzecza doniesieniom niemieckich mediów. Real Madryt wciąż w grze?

- Wiadomo, że dziś coraz ciężej jest wyjść dziecku na podwórko, aby pograć w piłkę, bo są komputery, konsole. Często też rodzice popełniają błędy, bo jak pada, to nie wysyłają nigdzie dziecka, bo przeziębi się. I zwolnienia z wf-u, które moim zdaniem są bardzo przykre. Tu jest dużo do poprawy. Trzeba by od góry zacząć, ustawy pozmieniać. - zauważył Lewandowski.

>>> Robert Lewandowski rozmawiał z Niko Kovacem. Nowy trener Bayernu zachwala go

Więcej o: