Neymar dostanie od PSG podwyżkę? Ogromne pieniądze

Paris Saint-Germain stara się przekonać Neymara do pozostania w Paryżu. Z racji na poważne zainteresowanie zawodnikiem ze strony Realu Madryt działacze PSG zaoferowali Brazylijczykowi dużą podwyżkę.

Na mocy podpisanej latem ubiegłego roku umowy Neymar zarabia 37 milionów euro za rok gry. Więcej w Europie inkasuje jedynie Lionel Messi, który za sezon w Barcelonie otrzymuje 40 mln euro.

Cristiano Ronaldo skomentował odejście z Realu Madryt. Juventus - nowy etap

Neymar najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie

Jeśli Brazylijczyk zaakceptuje jednak nową ofertę Paryżan, sam stanie się najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Według informacji dziennika "AS" działacze PSG zaproponują Neymarowi zarobki rzędu 50 mln euro rocznie! To o 10 więcej niż w przypadku Messiego i aż o 20 od Cristiano Ronaldo.

Gigantyczne pieniądze mają zniechęcić atakującego do przenosin do Madrytu. Prezes Królewskich Florentino Perez po tym, jak Cristiano Ronaldo zdecydował się zamienić Real na Juventus, poszukuje nowego lidera madryckiego projektu. Od wielu miesięcy Neymar jest łączony ze stolicą Hiszpanii, ale teraz, gdy na Estadio Santiago Bernabeu nie ma już Portugalczyka, jego transfer stał się dla Pereza absolutnym priorytetem.

Hiszpańskie media: Thibaut Courtois odejdzie z Chelsea. Real Madryt bliski pozyskania bramkarza

Kolejna zmiana planów?

Do tej pory ustalenia finansowe pomiędzy zawodnikiem a hiszpańskim klubem nie stanowiły problemu. Piłkarz miał zgodzić się na mniejsze niż w Paryżu zarobki (ok 30 mln euro za rok gry), ponieważ zależy mu na powrocie do Hiszpanii i rywalizacji w mocniejszej lidze. Nie wiadomo jednak, jak zareaguje na nową ofertę Paryżan, która znacznie przebija to, co finansowo może zaoferować mu Real.

Więcej o: