Liga Mistrzów. Cork City - Legia Warszawa. Piłkarze Cork City nie zgodzili się na wymianę koszulek, bo... ich na to nie stać

Legia Warszawa wygrała z Cork City (1:0) w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Po meczu piłkarze Deana Klafuricia chcieli wymienić się z rywalami koszulkami. Ci się na to nie zgodzili, tłumacząc to... zbyt niskim budżetem klubu.

Legia Warszawa wykonała pierwszy krok w kierunku kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Stołeczna drużyna wygrała na wyjeździe 1:0 z irlandzkim Cork City. Pięknym golem popisał się Michał Kucharczyk.

Piłkarze Deana Klafuricia chcieli po zakończeniu spotkania wymienić się z rywalami koszulkami, jak to często robi się w zwyczaju. Ku ich zdziwieniu przeciwnicy nie wyrazili na to zgody. Dlaczego? Powód wyjaśnił trener irlandzkiej drużyny, John Caulfield.

Caulfield powiedział, że jego piłkarzy najzwyczajniej nie stać na wymianę trykotów, która równa się z ich stratą. "Budżet Legii wynosi sześćdziesiąt milionów, nasz jest sześćdziesiąt razy mniejszy" - argumentował 53-latek.

Rewanżowe spotkanie Legia Warszawa - Cork City odbędzie się we wtorek (17 lipca) o godzinie 21 na Łazienkowskiej.