La Liga. Paulinho może znowu trafić do Guangzhou Evergrande. 50 milionów euro

Wszystko wskazuje na to, że Paulinho przejdzie z Barcelony do Guangzhou Evergrande, czyli swojego poprzedniego klubu. Chińczycy mają zapłacić 50 milionów euro. Przed rokiem zarobili na nim 40 milionów euro.

O ofercie dla Paulinho jako pierwszy napisał Marcelo Bechler, czyli hiszpański dziennikarz, który również jako pierwszy informował o transferze Neymara do PSG i ma dobre informacje z klubu. 

Do sprawy odniósł się także sam Paulinho, który potwierdził, że ma ofertę. - Wracam do Barcelony, by porozmawiać z moim agentem. Mam propozycję z Chin i z jeszcze jednego klubu - mówił po meczu z Belgią dla „Onda Cero”.

50 milionów euro i 14 milionów pensji

Według Bechlera transfer jest bardzo prawdopodobny, a do ustalenia pozostały już tylko ostatnie szczegóły. Barcelona miałaby zarobić na Paulinho aż 50 milionów euro, a warto przypomnieć, że przed rokiem sprowadzali go za 40 milionów euro. Transfer Paulinho wiązałby się także z olbrzymią podwyżką dla piłkarza. Hiszpańskie media podają, że obecnie Brazylijczyk zarabia 5,5 miliona euro. Evergrande chcą mu dać aż 14 milionów euro za sezon gry. 

Transfer jest możliwy o tyle, że Paulinho nie ma paszportu UE, a w lidze hiszpańskiej kluby mają możliwość rejestracji zaledwie trzech piłkarzy poza wspólnoty. Barcelona chciałaby także zyskać środki na kolejne transfery

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.