Mundial 2018. Slaven Bilić nowym trenerem Polaków? "Boniek nie powinien się zastanawiać" mówi były kapitan mistrzów Polski

Mundial 2018. Slaven Bilić nowym trenerem Polaków? "Boniek nie powinien się zastanawiać" mówi były kapitan mistrzów Polski

Były kapitan Legii Warszawa, Ivica Vrdoljak poleca Slavena Bilicia jako kandydata na kolejnego selekcjonera reprezentacji Polski. "Zbigniew Boniek nie powinien się nawet zastanawiać" - podkreśla Chorwat.
Po całkowicie nieudanych mistrzostwach świata w Rosji Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował się nie przedłużać kończącego się ostatniego dnia lipca kontraktu Adama Nawałki. 

W czasie ostatniej konferencji prasowej z udziałem Adama Nawałki, prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznał, że nie rozpoczął jeszcze rozmów z kandydatami do przejęcia funkcji selekcjonera. Wydaje się jednak zasadne, żeby decyzja o tym, kto zostanie kolejnym trenerem zapadłą jak najszybciej. Już jesienią reprezentację czekają mecze w Lidze Narodów, a wiosną eliminacje do mistrzostw Europy.

Jednym z nazwisk, które w ostatnich dniach najczęściej pojawiają się w kontekście objęcie reprezentacji Polski jest Slaven Bilić. Rodak chorwackiego trenera i były kapitan Legii Warszawa, Ivica Vrdoljak podkreśla, że Bilić byłby idealnym rozwiązaniem dla polskiej drużyny. Mówi nawet, że były opiekun m. in. West Hamu i reprezentacji jest "jeden z najlepszych trenerów z jakim kiedykolwiek pracował". 

"Pracowałem z nim w kadrze Chorwacji U-21. Luka Modrić mówi, że to najlepszy trener, który go prowadził. Wielu zawodników bardzo pozytywnie o nim się wypowiada. Cenią go nie tylko, jako trenera, ale i człowieka - wspomina w  wywiadzie dla "Super Expressu" Vrdoljak.