Mistrzostwa świata 2018. Benjamin Pavard trafi do potentata? Bayern Monachium chce reprezentanta Francji

Bayern Monachium chce kupić Benjamina Pavarda. Reprezentant Francji kosztowałby 35 milionów euro.

Benjamin Pavard rozgrywa bardzo dobre mistrzostwa świata w barwach reprezentacji Francji, a jego bramka z meczu 1/8 finału z Argentyną była jedną z piękniejszych, jaką zdobyto na tym turnieju.

To sprawiło, że wzrosło zainteresowanie usługami 22-latka. Piłkarz VfB Stuttgart na wpisaną w swój kontrakt z klubem niską klauzulę odejścia, co na pewno nie odstrasza potencjalnych chętnych. Zdaniem "Sport Bildu" Pavard znalazł się na celowniku Bayernu Monachium.

Najprawdopodobniej ewentualny transfer dojdzie do skutku w 2019 roku, ponieważ klub ze Stuttgartu nie ma żadnego następcy za reprezentanta Francji. Sam kierownicy obecnej drużyny Pavarda, Michael Reschke stwierdził, że przenosiny zawodnika dojdą do skutku najprawdopodobniej w przyszłym roku.

- Wolimy zrezygnować z wielkich pieniędzy, by Benjamin został z nami na kolejny rok. Jego transfer do lepszego klubu po najbliższym sezonie jest jednak bardzo prawdopodobny - powiedział Reschke w rozmowie ze "Sport Bild".

Bayern Monachium chce zapłacić za 22-latka 35 milionów euro, ale "Bawarczycy" chcieliby przeprowadzić ten transfer już podczas trwającego okienka transferowego.

Pavard w minionym sezonie zagrał w 36 spotkaniach VfB Stuttgart (3270 minut na boisku). W tym czasie strzelił jedną bramkę i dwukrotnie został ukarany żółtą kartką.