Cristiano Ronaldo w Juventusie Turyn? Portugalskie media: jest zdecydowany

Według portugalskiego dziennika "O Jogo" Cristiano Ronaldo jest zdecydowany na transfer. Piłkarz miałby od nowego sezonu grać dla Juventusu Turyn, ale Real Madryt jeszcze oficjalnej oferty nie otrzymał.

Cristiano Ronaldo jest zdecydowany na grę w Juventusie Turyn - twierdzi gazeta. I dodaje, że piłkarz od dwóch tygodni szuka już domu w Turynie i okolicach.

O transferze jednego z najlepszych piłkarzy świata pisała już "Marca", a uznany hiszpański dziennikarz Josep Pedrerol stwierdził wręcz, że "Królewscy" zaakceptowali wstępnie ofertę. Ale tego nikt na razie nie potwierdził. We Włoszech i Hiszpanii piszą raczej o tym, że oficjalnej oferty turyńczycy nie złożyli, na razie pracują z Jorge Mendesem, agentem piłkarza, nad szczegółami całej transakcji.

W dzienniku "AS" piszą, że mistrzowie Włoch przygotowali ofertę dla Ronaldo opiewającą na 120 mln euro za cztery sezony gry, czyli 30 mln euro rocznie netto plus bonusy i premie. A do tego trzeba zapłacić ponad 100 mln euro odstępnego. Nie wiadomo, skąd Juventus weźmie aż takie pieniądze na transfer i gażę piłkarza. Bo główny sponsor zespołu - firma Fiat - na razie do kontraktu Ronaldo nie chce się dołożyć.

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter >>>