Mundial 2018. Pep Guardiola poprowadzi reprezentację Argentyny?

Pep Guardiola dostał propozycję poprowadzenia reprezentacji Argentyny do piłkarskich mistrzostw świata 2022 - informuje serwis TN Deportivo.

Argentyna odpadła z mundialu 2018 po przegranym meczu 1/8 finału z Francją, trener Jorge Sampaoli zostanie zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Argentyny, a tamtejsza federacja rozpoczęła już poszukiwania następcy. Według TN Deportivo na liście życzeń jest Pep Guardiola.

Katalończyk prowadzi od trzech lat Manchester City. Niedawno przedłużył z klubem umowę do 2021 roku. To wcale nie zniechęca szefów argentyńskiej federacji.

Wielka kasa dla Guardioli
Guardiola dostał następującą propozycje: gwarancja pracy do piłkarskich mistrzostw świata 2022, które odbędą się w Katarze i roczna pensja na poziomie 12 milionów dolarów. Połowę kontraktu zapłaci federacja, a pozostałą kwotę dołoży firma Torneos, która do 2030 roku wykupiła prawa do pokazywania mundialu.

Zatrudnienie Guardioli byłoby wielkim przełomem, bo do tej pory tylko dwa razy zdarzyło się, żeby kadrę prowadzili selekcjonerzy z korzeniami poza Argentyną. Za jego atut uważa się świetne relacje z Leo Messim, co niemal gwarantowałoby jego pozostanie w kadrze.

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter >>>

Mecze ćwierćfinałowe mistrzostw świata. Kto do nich awansował? Kiedy grają?

Mundial. Terminarz mistrzostw świata

Drabinka finałowa i terminarz