Amkar Perm zostanie rozwiązany. Janusz Gol wolnym zawodnikiem

Jak poinformowała rosyjska agencja prasowa (TASS) w środę kierownictwo Amkaru Perm ogłosi piłkarzom, że klub został rozwiązany.

13 czerwca ma zostać ogłoszona oficjalna decyzja o rozwiązaniu Amkaru Perm. Klub ma ogromne problemy finansowe, które w ostatnim czasie tylko się nawarstwiały. Brakowało na spłatę dotychczasowych długów, a także na pensje dla swoich piłkarzy. Z tego powodu został złożony wniosek o rozwiązanie drużyny.

To bardzo zła informacja dla Janusza Gola, który jest piłkarzem Amkaru. Do klubu z Permu trafił latem 2013 roku, przechodząc z Legii Warszawa za ok. 300 tysięcy euro. Przez ten czas zdołał wyrobić sobie silną pozycję w zespole. W bieżącym sezonie pełnił również rolę kapitana Amkaru. W reprezentacji Polski rozegrał łącznie osiem spotkań.

Rozwiązanie klubu sprawi, że 32-latek zostanie wolnym zawodnikiem. Jak na razie nie wiadomo czy Gol zdecyduje się pozostać w Rosji czy wróci i będzie grał w którym z polskich klubów.

Amkar Perm zajął 13. miejsce w lidze, przez co o ligowy byt musiał walczyć w barażach. W dwumeczu zespół Janusza Gola wygrał z FK Tambow 3:0 (2:0 w meczu domowym i 1:0 na wyjeździe). Mimo to "Krasno-Cziornyje" nie zagrają w przyszłym sezonie w Premier Lidze. Ich miejsce zajmie Anży Machaczkała, która zajęła 14. miejsce w lidze i przegrała mecz barażowy z Jenisejem Krasnojarsk.

Najszybsze relacje na żywo w nowej aplikacji piłkarskiej Football LIVE - POBIERZ TUTAJ!

Więcej o: