Mundial 2018. Francja zawodzi tuż przed mundialem.

Reprezentacja Francji zaledwie zremisowała z USA 1:1 w próbie generalnej przed wylotem do Rosji na mistrzostwa świata.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli Francuzi. "Trójkolorowi" są typowani jako jedna z tych drużyn, która 15 lipca na Łużnikach może cieszyć się z końcowego triumfu na mistrzostwach świata.

Spokój pośród fanów drużyny Didiera Deschampsa został lekko zmącony, ponieważ "Les Blues" zaledwie zremisowali z USA 1:1. Od początku spotkania Francuzi zdominowali rywali, którzy nie awansowali na mistrzostwa świata. "Trójkolorowi" już od pierwszych minut mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki, a także oddali więcej strzałów na bramkę rywala. To jednak nie przekładało się na wynik konfrontacji z Amerykanami. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, to piłkę w siatce umieścili... reprezentanci USA. Konkretnie zrobił to Julian Green w 44. minucie, który wykorzystał błąd w przyjęciu piłki przez Sidibe. Był to pierwszy strzał gości podczas sobotniego wieczoru.

W drugiej połowie Francuzi dalej mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki, ale ponownie długo nie mogli udokumentować swojej dominacji. Z pomocą przyszedł dopiero w 78. minucie Kylian Mbappe, który otrzymał dobre płaskie dośrodkowanie z prawej strony od wprowadzonego kilka chwil wcześniej Benjamina Pavarda. Zawodnicy Deschampsa dalej próbowali, ale sił i pomysłu wystarczyło jedynie na zdobycie jednej bramki, mimo znaczącej przewagi w posiadaniu piłki czy strzałach Francuzi mieli 68% posiadania piłki, oddali 19 strzałów, z czego 8 celnych. Dla porównania Amerykanie mieli zaledwie 32% posiadanie piłki, oddali 3 strzały, z czego 2 były celne.

Francja zagra na mistrzostwach świata w grupie C, gdzie zagra z Australią (16 czerwca godz. 12 w Kazaniu), Peru (21 czerwca godz. 14 w Jekaterynburgu) oraz z Danią (26 czerwca godz. 16 na moskiewskich Łużnikach).

Wszystkie wyniki sobotnich sparingów uczestników mundialu

Węgry 1:2 Australia

Estonia 1:3 Maroko

Serbia 5:1 Boliwia

Szwecja 0:0 Peru

Dania 2:0 Meksyk

Hiszpania 1:0 Tunezja

Francja 1:1 Stany Zjednoczone

Więcej o: