Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Salah: Nigdy nie mówiłem Ramosowi, że czuję się okej

Mohamed Salah po dwóch tygodniach od feralnego dla niego i Liverpoolu finału Ligi Mistrzów zabrał głos w sprawie wydarzeń z Kijowa.

W rozmowie z hiszpańskim dziennikiem "Marca" Egipcjanin wypowiedział się na temat swojej kontuzji, słów Sergio Ramosa oraz szans na występ na mundialu w Rosji.

Najgorszy moment w karierze

Przypomnijmy, że Salah, który w zeszłym sezonie był absolutnym liderem The Reds z 44 golami na koncie we wszystkich rozgrywkach, w przegranym 1:3 finale Ligi Mistrzów boisko musiał opuścić już po pół godzinie. W wyniku starcia z Sergio Ramosem atakujący Liverpoolu nabawił się wykluczającego go z gry urazu barku.

- Tak, to był najgorszy moment w mojej karierze. Kiedy upadłem, czułem mieszankę bólu fizycznego, wściekłości i smutku. Dopiero chwilę później zacząłem obawiać się o mój wyjazd na mundial - tłumaczy na łamach "Marki" Salah.

"Ramos jest zabawny"

O uraz gwiazdora reprezentacji Egiptu wielu kibiców obwiniało Sergio Ramosa, twierdząc, że Hiszpan zrobił rywalowi krzywdę z premedytacją. Piłkarz Realu oskarżenia te uznał za niepoważne: - Jeśli zrobię coś ja, nadaje się temu większe znaczenie. Wymieniłem wiadomości z Salahem, ponoć czuje się okej. Myślę, że gdyby zagrał z blokadą, mógłby nawet wyjść na drugą połowę.

Salah odniósł się bezpośrednio do tych słów. - To zabawne. Skomentuję to tak, że zawsze rzeczą dobrą jest, gdy ktoś, kto doprowadził cię do łez, potem potrafi cię rozśmieszyć. Skoro tak dobrze wie, co mi dolega, może jest w stanie też powiedzieć, czy zdążę wrócić na mundial? - pyta Egipcjanin. - Wymieniliśmy między sobą wiadomości, ale nigdy nie powiedziałem mu, że czuję się okej - dodał.

Salah zdąży na MŚ?

Egipt występ na mundialu w Rosji zainauguruje starciem z Urugwajem 15 czerwca. Salah ma nadzieję, że zagra w tym spotkaniu: - Jest już ze mną lepiej. Chce zagrać z Urugwajem, ale decyzję podejmiemy w oparciu o to, jak będę się czuł przed meczem.

W grupie oprócz Urusów rywalami Egiptu są także gospodarze turnieju Rosja oraz Arabia Saudyjska.