Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Maciej Skorża może objąć CSKA Sofia. "To polski Benitez"

Zdaniem bułgarskich mediów Maciej Skorża jest głównym kandydatem do objęcia posady trenera CSKA Sofia.

"Sportal.bg" podaje, że nazwiska dwóch polskich trenerów znajdują się na liście życzeń władz CSKA Sofia, którzy poszukują nowego trenera do swojego zespołu. Mowa jest o Piotrze Nowaku oraz Macieju Skorży. Na szczycie listy znajduje się ten drugi.

Bułgarska prasa wręcz nazywa Skorżę "polskim Rafaelem Benitezem". Były trener Wisły Kraków, Lecha Poznań czy Legii Warszawa ma w przeciągu najbliższych 48 godzin przylecieć na rozmowy w sprawie pracy w stolicy kraju.

Nie wiadomo jednak jakie ustalenia zajdą w rozmowach z bułgarskim klubem. Należy pamiętać, że Skorża w marcu 2018 roku objął stanowisko selekcjonera kadry olimpijskiej Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Być może 46-latek zdecyduje się łączyć funkcje klubowe oraz trenera reprezentacji ZEA.

Portal wśród największych sukcesów Skorży wymienia mistrzostwa Polski zdobyte z Wisłą Kraków (w 2008 i 2009 roku) oraz z Lechem Poznań (w 2015 roku). Zostało odnotowane także zwycięstwo z FC Barceloną. 26 sierpnia 2008 roku Wiślacy wygrali w rewanżowym meczu III rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów z "Dumą Katalonii", po bramce w 52. minucie strzelonej przez Clebera. Był to dopiero drugi mecz Pepa Guardioli jako szkoleniowca katalońskiego klubu.

Sprawa ewentualnego podpisania kontraktu przez Skorżę powinna rozstrzygnąć się w najbliższych dniach. Jeżeli były trener Pogoni Szczecin nie zdecyduje się podpisać umowy z CSKA Sofia, to wtedy władze klubu rozpoczną rozmowy z Piotrem Nowakiem.

Nowa aplikacja dla fanów piłki! Zobacz bramki z topowych lig w Football LIVE - POBIERZ TUTAJ