Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2018. Zaskakująca pomyłka Niemców. Wyciekła oficjalna kadra na mundial

Selekcjoner reprezentacji Niemiec, Joachim Loew, ma ogłosić ostateczną kadrę na mundial 4 czerwca. W internecie lista z 23 nazwiskami piłkarzy pojawiła się jednak wcześniej. Przez pomyłkę.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Niemiec, Joachim Loew, ogłosi 23-osobową kadrę na mundial 4 czerwca. Ze swojej listy skreśli czterech zawodników.

W piątek niespodziewanie w internecie pojawiła się grafika, na której można zobaczyć ostateczną kadrę na mistrzostwa świata. Media szybko się dowiedziały, którzy piłkarze naszych zachodnich sąsiadów zostaną wykluczeni. Będą to Kevin Trapp (bramkarz PSG), Jonathan Tah (obrońca Bayeru Leverkusen), Sebastian Rudy (pomocnik Bayernu Monachium) i Nils Petersen (napastnik SC Freiburg).

Podczas konferencji prasowej o wpadkę niemieckiej federacji został zapytany kierownik kadry, Oliver Bierhoff. Na początku sprawiał wrażenie zaskoczonego, lecz z czasem, po uświadomieniu sobie całej sytuacji, na jego twarzy pojawiła się złość.

W fazie grupowej mistrzostw świata Niemcy zmierzą się z Meksykiem, Szwecją i Koreą Południową. Wcześniej rozegrają jeszcze dwa mecze towarzyskie - z Austrią i Arabią Saudyjską.