Kamil Grosicki zabrał głos w sprawie zmiany klubu

Wiele wskazuje na to, że latem Kamil Grosicki zmieni klub. Reprezentant Polski dłużej nie chce bowiem grać na zapleczu Premier League. - Nie wyobrażam sobie dalszej gry w Championship - powiedział skrzydłowy na antenie TVP Sport.

Grosicki od stycznia 2017 roku jest piłkarzem Hull City. Przez pierwsze pół roku od transferu Polak występował z Tygrysami w Premier League, później jego drużyna spadła jednak do niższej ligi, a szans na powrót do elity nie widać. Ostatni sezon Hull zakończyło dopiero na 18. miejscu.

Zdaje się, że reprezentant Polski ma coraz bardziej dość sytuacji w klubie. Świadczy o tym jego wypowiedź, której udzielił Szymonowi Borczuchowi na antenie TVP Sport: "Nie wyobrażam sobie dalszej gry w Championship, bo mam ambicje, ale męczą mnie już pytania o transfer. Szanuję mój klub, mam bardzo dobre relacje z trenerami i właścicielami. Oni wiedzą, że nie jestem już młodym zawodnikiem".

Marzeniem Grosickiego wciąż jest regularna gra w angielskiej ekstraklasie. Polak pobytu na jej zapleczu nie uważa jednak za zmarnowany czas. - Co trzy dni grał bardzo ciężkie mecze. W dużym stopniu nauczyłem się tej ciężkiej, fizycznej gry, co pomoże mi w reprezentacji - mówi zawodnik.

29-latek aktualnie przebywa z reprezentacją Polski na obozie w Arłamowie, gdzie kadra Adama Nawałki przygotowuje się do mistrzostw świata w Rosji. Grosicki jest jednym z "pewniaków" do wyjazdu na mundial.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.