Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrzostwa świata 2018. Joachim Loew wprowadza specjalne zasady w kadrze Niemiec

Joachim Loew wprowadził specjalne zasady w reprezentacji Niemiec, które zakazują piłkarzom m.in. uprawiania seksu podczas MŚ 2018.

Niemcy chcą zostać pierwszą reprezentacją od czasów Brazylii (1958 i 1962), która obroniła tytuł mistrzowski. Loew zwraca uwagę nawet na najmniejsze szczegóły.

- Chłopcy są zaznajomieni z naszymi zasadami co do zachowania. Znają nasze cele. Każdy piłkarz jest elementem układanki, zespół jest o wiele ważniejszy od jednostek - powiedział.

Gdy mundial się zacznie niemiecka kadra zostanie odizolowana. Czasem jednak piłkarze będą mogli się spotkać ze swoimi rodzinami. Alkohol nie jest zupełnie zakazany - według "La Gazzetty dello Sport" - dlatego wypicie kieliszka wina przed snem nie wpędzi nikogo w kłopoty. Zakazane jest jednak nadmierne, przesadne picie.

Piłkarze nie będą mieli łatwo również w mediach społecznościowych. Zdjęcia z szatni oraz hotelu są absolutnie zakazane. Niemcy obawiają się, że przypadkiem w ten sposób mogłyby się wydostać nawet najmniejsze szczegóły.

Chcą w ten sposób uniknąć równie kontrowersji, jakie wzbudziły niedawne zdjęcia Mesuta Oezila i Ilkaya Gundogana z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

Szok w Realu Madryt. Zinedine Zidane odchodzi >>