Mistrzostwa świata 2018. Znaczące zmiany w przepisach podczas mundialu!

Podczas mundialu w Rosji sędziowie będą mogli skorzystać z pomocy system VAR także w przerwie meczu i będą mogli ukarać zawodnika za przewinienie z pierwszej połowy!

Mundial w Rosji będzie pierwszym dużym turniejem, podczas którego zostanie zastosowany system VAR. Okazuje się, że sędziowie będą mogli z niego używać częściej niż do tej pory.

Jak poinformowało "Daily Mail", w Rosji sędziowie będą mogli skorzystać z pomocy system VAR także w przerwie meczu i będą mogli ukarać zawodnika za przewinienie z pierwszej połowy!

Przykładowo: piłkarz brutalnie sfauluje innego gracza w trakcie pierwszej połowy, a sytuacje umknie arbitrowi. Według nowych przepisów sędzia będzie mógł ponownie zanalizować tamtą sytuację w przerwie meczu i wówczas ukarać zawodnika nawet czerwoną kartką!

Dotychczas w rozgrywkach, w który używa się VAR-u, po wznowieniu gry piłkarz nie mógł zostać ukarany. Na mundialu będzie większe pole manewru także w innej kwestii dotyczącej karania. Zawodnikom, także rezerwowym, którzy domagać się będą użycia systemu VAR (słownie lub za pomocą gestów) i będą wywierali presję na arbitrze, ten może pokazać żółtą kartkę. Trenerzy również nie unikną konsekwencji.

Więcej o: