Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szymon Marciniak o starciu Ramosa z Salahem: "Normalna fizyczna walka, trzeba grać dalej"

Najlepszy polski sędzia - Szymon Marciniak wyraził swoje zdanie na temat starcia Sergio Ramosa z Salahem. Arbiter z Płocka stwierdził, że nie widział faulu w tym starciu.

Polscy sędziowie przygotowują się do mistrzostw świata w piłce nożnej i podobnie jak nasza kadra przyjechali do Arłamowa, gdzie również trenują pod kątem mundialu. 

Szymon Marciniak został zapytany przez sport.tvp.pl o szeroko komentowaną sytuację z finału Ligi Mistrzów, w której Sergio Ramos starł się z Mo Salahem i doprowadził do kontuzji barku Egipcjanina. 

- Dla ekspertów to zdarzenie to więcej niż faul. Dla nas to normalna fizyczna walka, trzeba grać dalej. W Anglii nikt by się nad tym w ogóle nie zastanowił. Spojrzenie dziennikarzy i sędziów jest zupełnie inne. Kontrowersje wciąż będą. VAR jest tylko do tego, by naprawiać biało-czarne błędy - zaskoczył Marciniak. 

Sędzia przyznał także, że w spotka się z reprezentacją Polski i zdradzi im kilka ciekawostek dotyczących sędziowania. - Poza kamerą na pewno przekażemy kadrowiczom kilka ciekawostek, które warto, żeby wiedzieli. To nie tylko reprezentanci kraju, ale i nasi koledzy, więc bylibyśmy dumni, gdyby zaszli jak najdalej. Każdy zawodnik musi być teraz dwa razy bardziej odpowiedzialny niż wcześniej - mówi dla sport.tvp.pl 

Szymon Marciniak będzie prowadził także kontrolny sparing reprezentacji Polski, która zagra między sobą 2 czerwca. Będzie to decydujące starcie, po którym Adam Nawałka wybierze kadrę na mundial.