Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

TVP Sport zastąpi TVP Rozrywka na multipleksie. Świetna wiadomość dla fanów mundialu

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, TVP Sport zastąpi TVP Rozrywka na trzecim multipleksie. Oznacza to, że telewizja udostępni swój płatny kanał sportowy w telewizji naziemnej bez opłat.

TVP Sport znajdzie się na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX3). I na czas nadchodzącego mundialu zajmie tam miejsce przeznaczone dla TVP Rozrywka. 

Zmiana powinna nastąpić na początku czerwca, czyli jeszcze przed rozpoczęciem mundialu w Rosji, a kanał pozostanie dostępny dla widzów przynajmniej do końca mistrzostw świata. 

Włączenie TVP Sport do telewizji naziemnej było planem włodarzy TVP już od dłuższego czasu, niestety władze publicznego nadawcy nie mogły porozumieć się co do ceny za sloty przeznaczone dla TVP. Zdecydowano się więc na zamianę już używanych slotów i wytypowano, że najlepiej będzie zrezygnować na czas mundialu z TVP Rozrywka, a jego miejsce zajmie właśnie kanał sportowy. 

Kanał TVP Sport w czasie mundialu będzie w stu procentach poświęcony piłce nożnej. Dyrektor programu Marek Szkolnikowski zapowiedział, w trakcie mistrzostw będzie można tam oglądać nie tylko mecze, ale także wielogodzinne studio, które będzie nadawać od rana, do późnych godzin wieczornych

Okazuje się jednak, że w naziemnej telewizji kanał będzie dostępny w standardowej rozdzielczości SD, a w kablówkach i na platformach cyfrowych pozostanie jego płatna wersja z wysoką jakością obrazu HD.