Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

TVP Sport zastąpi TVP Rozrywka na multipleksie. Świetna wiadomość dla fanów mundialu

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, TVP Sport zastąpi TVP Rozrywka na trzecim multipleksie. Oznacza to, że telewizja udostępni swój płatny kanał sportowy w telewizji naziemnej bez opłat.

TVP Sport znajdzie się na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX3). I na czas nadchodzącego mundialu zajmie tam miejsce przeznaczone dla TVP Rozrywka. 

Zmiana powinna nastąpić na początku czerwca, czyli jeszcze przed rozpoczęciem mundialu w Rosji, a kanał pozostanie dostępny dla widzów przynajmniej do końca mistrzostw świata. 

Włączenie TVP Sport do telewizji naziemnej było planem włodarzy TVP już od dłuższego czasu, niestety władze publicznego nadawcy nie mogły porozumieć się co do ceny za sloty przeznaczone dla TVP. Zdecydowano się więc na zamianę już używanych slotów i wytypowano, że najlepiej będzie zrezygnować na czas mundialu z TVP Rozrywka, a jego miejsce zajmie właśnie kanał sportowy. 

Kanał TVP Sport w czasie mundialu będzie w stu procentach poświęcony piłce nożnej. Dyrektor programu Marek Szkolnikowski zapowiedział, w trakcie mistrzostw będzie można tam oglądać nie tylko mecze, ale także wielogodzinne studio, które będzie nadawać od rana, do późnych godzin wieczornych

Okazuje się jednak, że w naziemnej telewizji kanał będzie dostępny w standardowej rozdzielczości SD, a w kablówkach i na platformach cyfrowych pozostanie jego płatna wersja z wysoką jakością obrazu HD.

Komentarze (42)
TVP Sport zastąpi TVP Rozrywka na multipleksie. Świetna wiadomość dla fanów mundialu
Zaloguj się
 • jazoo3

  Oceniono 7 razy 5

  100% racji Stefan. Dość ku.... tych pier...... komentarzy z każdej strony. Jak się komuś ku... nie podoba, to niech nie ogląda.

 • Michał Jandura

  Oceniono 2 razy 2

  Wielkie brawa dla szefów TVP za taką decyzję. Polsat może się od was uczyć jak powinno się traktować kibiców. Polsat na 100% by cały mundial zakodował.

 • El perdedor

  Oceniono 2 razy 2

  Boże ludzie wy serio zawsze musicie narzekać? bardzo dobrze że tvp ma prawo do transmisji Mundialu bo przynajmniej będzie można obejrzeć normalnie wszystkie mecze bo gdyby to polsat miał te prawa do transmisji to pokazywaliby pewnie 1 mecz dziennie a reszta by leciała na dodatkowo płatnych kanałach...

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 1 raz 1

  Na MUX-8 jest kilka wolnych kanałów a oszczędzają i zamieniają kanały na MUX-3. Nadawca publiczny mógłby chociaż włączyć kilka kanałów radiowych w DVB-T.

 • wpiszlogin11

  Oceniono 3 razy 1

  No i pieknie, w Polsce coraz lepiej :) czas wracać :D :)

 • jazoo3

  Oceniono 3 razy 1

  Mnie ku... nie interesuje na jakiej stacji będą pokazywać MŚ. Jak nie będzie mi się podobał komentarz, to sobie dźwięk wyłączę.

 • 6nine9

  Oceniono 5 razy 1

  Powinni jeszcze zrobic ze dostępna tylko na telewizorach kineskopowych. Wtedy trafiloby do najbardziej potrzebujących. Bo ci co chcą HD - znaczy bogaci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX