71-latek strzelił gola w polskiej lidze okręgowej

W niedzielnym spotkaniu 26. kolejki siedleckiej ligi okręgowej (szósty poziom rozgrywek) Hutnik Huta Czechy pokonał na wyjeździe Sępa Żelechów (8:2). Jedną z bramek dla Hutnika zdobył... 71-letni zawodnik.

Niedzielne zwycięstwo Hutnika było szesnastym w obecnym sezonie siedleckiej ligi okręgowej. Piłkarze z Huty Czechy cały czas walczą o awans do IV ligi. W 26. kolejce rozgrywek pokonali ostatnią drużynę tabeli, Sęp Żelechów (8:2).

To, co przykuwa uwagę najbardziej, to nie samo zwycięstwo, ani jego rozmiary, a strzelec jednego z goli. Na liście strzelców znalazł się bowiem Bogdan Głąbicki, zawodnik, który ma 71 lat!.

Głąbicki na boisku pojawił się w 76. minucie, a już trzy minuty później cieszył się ze zdobycia bramki.

Dariusz Szpakowski w "Wilkowicz Sam na Sam": Ludzie proszą: panie Włodku, czy mogę zdjęcie? A ja odpowiadam: to proszę poprosić Szaranowicza