Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jerzy Brzęczek trenerem Legii? Decyzja najpóźniej w czwartek

Jerzy Brzęczek może zostać nowym trenerem Legii. Szkoleniowiec, który ostatnio prowadził rewelację Ekstraklasy, Wisłę Płock, w środę lub czwartek spotka się z władzami warszawiaków, aby negocjować warunki ewentualnej umowy.

Brzęczek, to w tej chwili jedyny - poza Deanem Klafuriciem - kandydat na trenera Legii. Jeżeli władze mistrzów Polski nie zdecydują się na przedłużenie współpracy z Chorwatem, który przejął drużynę po Romeo Jozaku, to najprawdopodobniej podpiszą kontrakt ze szkoleniowcem Wisły Płock.

Z rewelacji ligi do jej najlepszej drużyny?

47-latek w zakończonym kilka dni temu sezonie Lotto Ekstraklasy osiągnął z zespołem z Płocka bardzo dobry wynik - drużyna, która miała walczyć głównie o utrzymanie, zajęła 5. miejsce w tabeli i była bardzo blisko wywalczenia prawa gry w europejskich pucharach. Prawo to, odebrała jej błędna decyzja sędziego Piotra Lasyka.

Przypomnijmy, że w meczu ostatniej kolejki z Jagiellonią (1:2) Wisła przegrała, a arbiter nie uznał jej prawidłowo strzelonego przez Jose Kante gola. Lasyk dopatrzył się bowiem faulu Semira Stilicia we wcześniejszej fazie akcji, powtórki jednak pokazały, że przewinienia nie było. - Okradziono nas z europejskich pucharów - komentował po meczu Dominik Furman.

Wiele wskazuje jednak na to, że Brzęczek i tak w europejskich pucharach weźmie udział, ale nie z Wisłą w Lidze Europy, a z Legią w Lidze Mistrzów. Decyzja o podpisaniu umowy z trenerem zostanie podjęta po spotkaniu władz klubu ze szkoleniowcem.

Więcej o: