Radamel Falcao z wyrokiem za oszustwa podatkowe

16 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz 9 milionów grzywny - taką karę otrzymał Radamel Falcao od hiszpańskiego sądu za oszustwa podatkowe z czasów gry w Atletico Madryt.

Kolumbijczyk oszustw podatkowych dokonał w latach 2012-2013. Hiszpański urząd skarbowy wyliczył, że Falcao odniósł korzyść w wysokości 5,5 mln euro dzięki kreatywnemu rozliczeniu umów dotyczących jego wizerunku.

Falcao otrzymał wyrok w zawieszeniu, bo w Hiszpanii do więzienia trafiają osoby z wyrokami od dwóch lat pozbawienia wolności. Natomiast, jeśli Falcao nie zapłaci zasądzonej grzywny, do więzienia trafi tak czy inaczej.

To nie pierwszy piłkarz, któremu hiszpański sąd udowodnił oszustwa podatkowe. Wcześniej skazani zostali m.in. Xabi Alonso, Angel Di Maria, Ricardo Carvalho, Luka Modric, Marcelo, a ostatnio trener Jose Mourinho.

W ostatnim sezonie Falcao był zawodnikiem AS Monaco. Piłkarz znalazł się też w składzie reprezentacji Kolumbii na rozpoczynające się w 14 czerwca mistrzostwa świata w Rosji. Kolumbia jest jednym z grupowych rywali Polaków. Oprócz drużyny z Ameryki Południowej biało-czerwoni w pierwszej rundzie zmierzą się z Japonią i Senegalem.

Więcej o: