Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Carlo Ancelotti trenerem Napoli

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia włoskich mediów. Carlo Ancelotti został oficjalnie przedstawiony jako nowy trener Napoli. Były szkoleniowiec m.in. Realu Madryt i Bayernu Monachium w Neapolu zastąpi Maurizio Sarriego.

Sarri nie doszedł z właścicielem Napoli Aurelio De Laurentiisem do porozumienia w kwestii podpisania nowej umowy. O zakończeniu współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem klub z Neapolu poinformował kilka godzin przed oficjalnym przedstawieniem Ancelottiego.

Nowy szkoleniowiec ma zarabiać 6,5 mln euro rocznie - informują włoskie media. Postawił już pierwsze żądania - chce, aby w klubie pozostali najlepsi piłkarze, w tym Arkadiusz Milik, w którym pokłada duże nadzieje. Piłkarzem Napoli jest również Piotr Zieliński.

Ancelotti zażądał również od właściciela klubu, Aurelio De Laurentiisa, pozostania w zespole jego największych gwiazd, którymi interesują się inne europejskie drużyny - Kalidou Koulibaly'ego, Raula Albiola, Lorenzo Insigne i Jose Callejona.

Sarri prawdopodobnie zostanie nowym trenerem Chelsea, skąd odchodzi jego rodak Antonio Conte. W minionym sezonie Napoli liczyło na zdobycie mistrzostwa Włoch, ale ostatecznie musiało zadowolić się drugim miejscem.