Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PZPN ogłosił zmiany w Pucharze Polski

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zmianach w formule rozgrywek o Puchar Polski, jakie wejdą w życie w przyszłym sezonie.

Najważniejszą nowością jest rezygnacja z rozgrywania meczów rewanżowych. - W tym roku w Pucharze Polski wprowadzamy jedną zasadniczą zmianę, jeżeli chodzi o sezon 2018/2019. Zmieniła się koncepcja, nie będzie spotkań rewanżowych i będzie tylko jeden mecz. Oczywiście według określonych zasad. Pierwszy wylosowany zespół będzie gospodarzem meczu. Jeśli będzie różnica w klasie rozgrywkowej, to spotkanie rozgrywane będzie u przeciwnika z niższej ligi - zapowiedział na środowej konferencji prasowej prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Związek wprowadził przy okazji zasadę nakazującą wszystkim uczestnikom rozgrywek wystawianie w każdym spotkaniu przez 90 minut jednego młodzieżowca (zawodnika do 21. roku życia).

Zmianom ulegną również nagrody. - Od przyszłego sezonu zwycięzca Pucharu Polski otrzyma trzy miliony złotych, a finalista pięćset tysięcy złotych. Dla zespołów, które będą odpadały, także zwiększyła się pula nagród - poinformował Boniek. Łączna pula wyniesie 6,6 mln zł, to dwa razy więcej niż dotychczas.

Zobacz wideo
Więcej o: