Pierwsi pseudokibice Lecha Poznań aresztowani

Poznańska policja aresztowała pierwszych pseudokibiców, którzy brali udział w zamieszkach podczas spotkania 37. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa.

Na razie aresztowanych zostało sześciu chuliganów. We wtorek usłyszą oni zarzuty. Policja wciąż analizuje materiały wideo i identyfikuje kolejnych kiboli.

"Policjanci z Poznania w poniedziałek zatrzymali pierwszych sześciu stadionowych chuliganów. Podczas niedzielnego meczu wtargnęli na boisko i przerwali mecz. Dzisiaj [we wtorek - red.] usłyszą zarzuty. Pozostali pseudokibice są identyfikowani i poszukiwani" - pisze Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy policji w Poznaniu.

Przypomnijmy, że aresztowania mają związek z zamieszkami wywołanymi przez poznańskich chuliganów, którzy w trakcie niedzielnego spotkania Lecha z Legią wrzucali race na boisko, uszkodzili ogrodzenie trybun i wtargnęli na boisko. Po meczu spowodowali również szkody w okolicach stadionu Kolejorza. Efektem ekscesów i zachowania kiboli było przerwanie meczu i ukaranie Lecha walkowerem.

Więcej o: