Napoli oburzone świętowaniem Juventusu. Trumny z nazwiskami piłkarzy

Napoli wydało oficjalne oświadczenie, w którym zdecydowanie potępiło obrazki z mistrzowskiej fety Juventusu Turyn. - Obrażono ludzką godność - czytamy w komunikacie.

W miniony weekend piłkarze i kibice Juventusu świętowali wspólnie 34. tytuł mistrza Włoch wywalczony przez Starą Damę. Niestety nie zabrakło przykrych incydentów, których sprawcami byli fani turyńskiego zespołu.

Podczas przejazdu drużyny odkrytym autokarem ulicami miasta Douglas Costa i Blaise Matuidi relacjonowali na żywo fetę za pośrednictwem swoich profili na Instagramie. Obrazki, które uchwycili telefonami piłkarze, wzburzyły działaczy Napoli. Na filmach widać fanów trzymających transparenty w kształcie trumien z nazwiskami niektórych zawodników z Neapolu, m.in. Lorenzo Insigne.

- Jesteśmy oburzeni postawą części zawodników Juventusu. Opublikowane obrazki obrażają ludzką godność neapolitańczyka, jakim jest Insigne. To jest niedopuszczalne - tłumaczy w oświadczeniu Napoli.

Klub Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego zakończył sezon Serie A na 2. miejscu, przez niemal cały sezon tocząc zacięty bój z Juventusem o tytuł mistrzowski.

Więcej o: