Bayern szykuje wzmocnienia. 60 mln euro za skrzydłowego

Skrzydłowy Leon Bailey znalazł się na liście życzeń Bayernu Monachium. Bawarczycy za zawodnika Leverkusen chcą zapłacić 60 mln euro, ale o sprowadzenie młodej gwiazdy może nie być łatwo.

Bailey był jednym z najlepszych piłkarzy Aptekarzy w minionym sezonie Bundesligi. Skrzydłowy strzelił dziewięć goli i dorzucił do tego sześć asyst. Nic dziwnego, że utalentowanym 20-latkiem mocno zainteresowany jest Bayern, który szuka graczy mogących w niedalekiej przyszłości zastąpić Arjena Robbena (34 l.) i Francka Ribery'ego (35 l.) - informuje ESPN.

Reprezentanta Jamajki chce kupić również Real Madryt. Na taki scenariusz o wiele chętniej zapatrują się również działacze Leverkusen, którzy po pierwsze, nie sprzedaliby swojej gwiazdy do bezpośredniego rywala, a po drugie, mieliby szansę na zarobienie większych pieniędzy.

Aptekarze oczekiwaliby za skrzydłowego kwoty w okolicach 100 mln euro i liczą na to, że Real spełni ich życzenie. Póki co najkonkretniejsza oferta przyszła jednak z Monachium, gdzie grać chciałby także sam Bailey.

Więcej o: