Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Joachim Loew przedłużył kontrakt z reprezentacją Niemiec

Joachim Loew będzie trenerem reprezentacji Niemiec przynajmniej do zakończenia mundialu. Jednak nie tego najbliższego w Rosji, a tego, który w 2022 roku odbędzie się w Katarze. Szkoleniowiec przedłużył umowę z niemieckim związkiem piłki nożnej.

Arsenal, Real, Chelsea, Paris Saint-Germain - to tylko niektóre kluby, z którymi w ostatnich miesiącach łączony był Joachim Loew. Selekcjoner reprezentacji Niemiec był wymieniany w gronie kandydatów do poprowadzenia najsilniejszych europejskich klubów, zamiast tego zdecydował się jednak przedłużyć swoją przygodę z kadrą naszych zachodnich sąsiadów.

Loew podpisał nowy kontrakt z niemieckim związkiem piłki nożnej, który będzie obowiązywał do zakończenia mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze. Jeżeli wypełni całość umowy, to łącznie będzie prowadził reprezentację Niemiec przez 16 lat (!). Objął ją bowiem w 2006 roku, i od tamtej pory poprowadził w 160 meczach, w których odniósł 107 zwycięstw, zaliczył 29 remisów, a także 24 porażki.

Największy sukces reprezentacji Niemiec prowadzonej przez Loewa, to mistrzostwo świata zdobyte w 2014 roku w Brazylii. W 2017 drużyna 58-latka wygrała natomiast Puchar Konfederacji.