Piotr Zieliński będzie gwiazdą mundialu? Tak twierdzi Nawałka

Piotr Zieliński zostanie gwiazdą mistrzostw świata. Tak zdaniem Romana Kołtonia uważa selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

Już za kilka tygodni rozpoczną się mistrzostwa świata w Rosji. Kibice reprezentacji Polski liczą na to, że Robert Lewandowski poprowadzi "biało-czerwonych" do kolejnych zwycięstw na turnieju. Adam Nawałka uważa jednak, że w osiągnięciu dobrego rezultatu pomoże drużynie nie tylko zawodnik Bayernu Monachium, ale także Piotr Zieliński.

Kamil Wilczek komentuje powołania na mundial oraz mówi o swoich szansach na wyjazd do Rosji [ZAPINAMYPASY.PL]

Podczas swojego programu "Prawda Futbolu" dziennikarz Polsatu Roman Kołtoń powiedział, że zdaniem trenera reprezentacji to pomocnik Napoli będzie gwiazdą mundialu. - Selekcjoner twierdzi, że Zieliński ma zostać rewelacją mistrzostw świata - powiedział Kołtoń.

Duże nadzieje wiązano z Zielińskim już podczas finałów mistrzostw Europy w 2016 roku, jednak tam zawiódł i zagrał tylko 45 minut w meczu 3. kolejki fazy grupowej, kiedy Polacy mieli już niemal pewny awans.

Dwa lata po Euro Zieliński został jednym z liderów zespołu Adama Nawałki, który niemal zawsze gra w pełnym wymiarze czasowym. W Napoli również coraz odważniej poczyna sobie 23-latek i kiedy Maurizio Sarri wpuści Polaka na boisko, to ten odpłaca się dobrą grą.

Zieliński w tym sezonie zagrał w 45 spotkaniach Napoli (2251 minut spędzonych na boisku). Strzelił 7 bramek i zaliczył 3 asysty.

Więcej o: