Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nominacje dla najlepszych piłkarzy Ekstraklasy rozdane.

Grono piłkarskich ekspertów wybrało piłkarzy i trenerów nominowanych do nagród za kończący się sezon LOTTO Ekstraklasy - poinformowała Ekstraklasa w komunikacie prasowym. Największe zdziwienie budzi obecność wśród nominowanych Jarosława Niezgody (13 bramek), a nie Krzysztofa Piątka z Cracovii (20 bramek).

W odróżnieniu od lat ubiegłych, zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybrali w tajnym głosowaniu członkowie kapituły. Każdy z tego grona mógł przyznać nominowanym 5, 3 oraz 1 punkt. W przypadku remisu o zwycięzcy zadecyduje najwyższa ilość otrzymanych „piątek”. Wyniki głosowania pozostaną tajne aż do ceremonii wręczenia nagród na Gali Ekstraklasy.

Wyboru Piłkarza Sezonu dokonają tak jak dotychczas, wszyscy zawodnicy LOTTO Ekstraklasy. Swoje głosy oddadzą korespondencyjnie na pięciu nominowanych przez kapitułę graczy.

W skład tegorocznej kapituły weszli przedstawiciele mediów na co dzień aktywnie zaangażowani w rozgrywki LOTTO Ekstraklasy. Oprócz dziennikarzy znaleźli się w niej także przedstawiciele Ekstraklasy S.A. i Ekstraklasa Live Park. Znaleźli się wśród nich: Paulina Czarnota-Bojarska jako przewodnicząca, Rafał Wolski, Tomasz Wieszczycki (wszyscy nc+), Andrzej Strejlau, Michał Zawacki (Eurosport), Tomasz Włodarczyk (Przegląd Sportowy), Andrzej Janisz (Polskie Radio), Przemysław Pawlak (Piłka Nożna), Krzysztof Stanowski (Weszlo.com), Adam Godlewski (Sport), Piotr Koźmiński (Super Express), Stefan Szczepłek (Rzeczpospolita), Maciej Białek (PAP), Marcin Stefański (Ekstraklasa) oraz Marcin Serafin (Ekstraklasa Live Park).

Wszystkie kategorie i nominowani:

Piłkarz Sezonu:

Igor Angulo (Górnik Zabrze)
Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze)
Carlos Lopez (Wisła Kraków)
Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa)
Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok)

Bramkarz Sezonu:

Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa)
Tomasz Loska (Górnik Zabrze)
Zlatan Alomerović (Korona Kielce)

Obrońca Sezonu:

Emir Dilaver (Lech Poznań)
Michał Helik (Cracovia)
Bartosz Rymaniak (Korona Kielce)

Pomocnik Sezonu:

Damian Kądzior (Górnik Zabrze)
Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze)
Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok)

Napastnik Sezonu:

Igor Angulo (Górnik Zabrze)
Carlos Lopez (Wisła Kraków)
Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa)

Odkrycie Sezonu:

Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze)
Sebastian Szymański (Legia Warszawa)
Robert Gumny (Lech Poznań)

Trener Sezonu:

Marcin Brosz (Górnik Zabrze)
Ireneusz Mamrot (Jagiellonia Białystok)
Jerzy Brzęczek (Wisła Płock)