Dani Alves nie pojedzie na mundial? Wielki problem Brazylii

Reprezentacja Brazylii może stracić jedną ze swoich największych gwiazd na mistrzostwa świata w Rosji. Kontuzji na nieco ponad miesiąc przed rozpoczęciem turnieju doznał Dani Alves.

Alves jest pewniakiem w kadrze canarinhos. W eliminacjach rozegrał 17 z 18 możliwych spotkań i dla Tite, który prowadzi drużynę narodową Brazylii, jest jednym z nietykalnych.

Możliwe, że na mundialu piłkarz jednak nie wystąpi. Pod koniec finałowego meczu o Puchar Francji pomiędzy jego Paris Saint-Germain a Les Herbiers (2:0) obrońca doznał kontuzji, przez którą musiał opuścić boisko. Jak wykazały wykonane po spotkaniu badania, uszkodzone zostały więzadła w kolanie.

Lekarze doradzają zawodnikowi co najmniej trzy tygodnie odpoczynku, po których będzie można stwierdzić, czy będzie w stanie zagrać na mistrzostwach świata.

Tite 23-osobową kadrę Brazylii na mundial poda oficjalnie 14 maja. Obecnie pewnych wyjazdy jest 16 graczy. Są to Miranda, Marquinhos, Marcelo, Casemiro, Paulinho, Renato Augusto, Coutinho, Neymar, Gabriel Jesus, Ederson, Thiago Silva, Fernandinho, Willian, Roberto Firmino oraz Dani Alves, o ile zdoła wrócić do zdrowia na czas.

Canarinhos zmagania w Rosji rozpoczną 17 czerwca meczem ze Szwajcarią. W grupie zmierzą się również z Kostaryką i Serbią.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.