Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cuneyt Cakir odejdzie do Chin. Dostał "astronomiczną ofertę"

Cuneyt Cakir może w niedługim czasie odejść z Europy i zacznie sędziować w Chinach. Turek dostał bardzo dobrą ofertę, aby przejść do ligi chińskiej, z której najprawdopodobniej skorzysta.

Ostatnio głośno było o Cakirze, po meczu Realu Madryt z Bayernem Monachium, kiedy arbiter nie odgwizdał ręki Marcelo w polu karnym. Wiele kontrowersji wzbudziła ta decyzja, która zdaniem wielu przesądziła o losach dwumeczu.

Po kilku dniach od tamtego meczu, znowu jest głośno o nim. Zdaniem tureckiego "Hurriyet" 41-letni arbiter otrzymał intratną propozycję przejścia do Chin i sędziowania spotkań tamtejszej ligi. Jeżeli przyjmie tę ofertę, na jego konto wpłynie astronomiczna, ale nie ujawniona kwota pieniędzy. Tureckie media twierdzą, że sędzia przyjmie ofertę, ze względu na swój wiek, a dzięki tej ofercie odpowiednio zabezpieczy się finansowo przed emeryturą.

Przyjęcie oferty miałoby swoje negatywne dla niego konsekwencje. W takim wypadku Cakir nie mógłby sędziować spotkań tureckiej SuperLig, a także meczów pod egidą UEFA, w tym Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Źródło podaje, że Cakir nie jest jedynym arbitrem, który otrzyma taką ofertę. Chińczycy mocno inwestują w rozwój swojej ligi i w niedługim czasie mają zaproponować przejście jeszcze kilku innym sędziom, których będzie można zobaczyć podczas tegorocznego mundialu.

Liga Mistrzów. Co zapamiętamy z półfinałów? Na pewno podwórkowy błąd Ulreicha

Więcej o:
Komentarze (7)
Cuneyt Cakir odejdzie do Chin. Dostał "astronomiczną ofertę"
Zaloguj się
 • Marek Lewkowicz

  Oceniono 1 raz 1

  Tę "ofertę" dostał od "królewskich" po meczu Realu?! Wcale się nie dziwię!!!

 • lese_majeste

  Oceniono 1 raz 1

  myślałem, że już przed meczem realu z bayernem został sowicie wynagrodzony, ale może chińczycy wiedzą kogo chcą, będzie sędziował jak trzeba i wygra też ten kto powinien

 • krishna00

  Oceniono 1 raz 1

  A niech wypieprza sprzedajny cockroach.

 • f.moczulski

  0

  Jeżeli przyjmie tę ofertę, na jego konto wpłynie astronomiczna, ale nie ujawniona kwota pieniędzy.

  Jeśli zmienię pracę, to na moje konto...

 • eurotram

  0

  Nie jestem pewien,czy to dla niego dobry kierunek. W Chinach korupcja popłaca póki ktoś nie podpadnie,a wtedy robią pokazówkę, a wyroki są surowe ;)

 • po-nurak

  0

  Ovrebo ?
  Aytekin ?
  Skomina ?

 • lorca_mallorca

  0

  Ktoś jeszcze wierzy, że VAR niepotrzebny? Dziś nawet ci "dobrzy" sędziowie robią karygodne błędy, a co bedzie, jak większość z nich pofrunie w swiat za kasą?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX