Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Andres Iniesta zarobi miliony w Chinach. Na konto Hiszpana może trafić nawet 120 milionów euro!

Po zakończeniu obecnego sezonu Andres Iniesta odejdzie z FC Barcelony i podpisze kontrakt z chińskim Chongqing Dangdai Lifan. Transfer powinien okazać się finansowym strzałem w dziesiątkę.

Kilka dni temu Andres Iniesta oficjalnie ogłosił, że po zakończeniu sezonu przenosi się do Chin. Tam czeka na niego 3-letni kontrakt z Chongqing Dangdai Lifan, na mocy którego będzie zarabiał 81 milionów euro netto.

Pieniądze jakie zarobi Hiszpan dzięki zarobkom w klubie, to jednak nie wszystko. Pomocnik w swoim rodzinnym regionie, ma własną winiarnie "Bodega Iniesta". Produkuje w niej wino o nazwie "116 minuto", które swoją nazwą nawiązuje do minuty w której zawodnik FC Barcelony strzelił bramkę na wagę mistrzostwa świata dla Hiszpanii w podczas mundialu w 2010 roku.

Chińczycy zobowiązali się, że oprócz podpisania kontraktu z Iniestą, na wspomnianą kwotę 81 milionów euro za 3 lata gry, zostanie kupionych także 6 milionów butelek wina, po 6 euro za każdą. Daje to kwotę 36 milionów euro.

Sumując na kontrakcie z klubem oraz dzięki przychodowi ze swoich win, Iniesta może zarobić około 117 milionów euro.

Andres Iniesta w kończącym się sezonie zagrał w 40 spotkaniach FC Barcelony, łącznie przebywając na boisku 2630 minut. W tym czasie strzelił dwie bramki i zaliczył 3 asysty.