2
0
2
Roma
Bramki: Milner (15.- samobój), Dżeko (53.), Nainggolan (87., 90.+2-rzut karny) Składy: Alisson; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; L.Pellegrini (53. Under), De Rossi (69. Gonalons); Nainggolan; Schick, Dzeko, El Shaarawy (75. Antonucci)
Liverpool
Bramki: Mane (9.), Wijnaldum (27.) Składy: Karius, Alexander-Arnold (90. Clyne), Lovren, Van Dijk, Robertson, Henderson, Milner, Wijnaldum, Salah, Mane (84. Klavan), Firmino.
Kuriozalna - tylko tak można określić bramkę, która padła w środowym półfinale Ligi Mistrzów, w którym Roma podjęła w Rzymie Liverpool.

Roma, która przegrała w pierwszym spotkaniu na Anfield Road aż 2:5, rewanżu również nie zaczęła najlepiej, tracąc gola już w 9. minucie zawodów. Odpowiedź rzymian była jednak bardzo szybka. Po kwadransie był remis, ale okoliczności, w jakich padła bramka dla gospodarzy, były wyjątkowo przypadkowe.

Zgrywaną na piąty metr piłkę Dejan Lovren wybił tak niefortunnie, że trafił w twarz swojego kolegę z zespołu Jamesa Milnera. Futbolówka odbiła się od piłkarza Liverpoolu w stronę bramki tak mocno, że Loris Karius nie miał szans na skuteczną interwencję.

Ostatecznie rzymianie wygrali 4:2 i do doprowadzenia do dogrywki zabrakło im tylko jednego gola. W finale w Kijowie, który zostanie rozegrany 26 maja, Liverpool zmierzy się z Realem Madryt.