Onda Cero: Courtois jeszcze w tym roku zawodnikiem Realu

Thibaut Courtois zapowiedział działaczom Chelsea, że nie przedłuży wygasającego w czerwcu 2019 roku kontraktu. Bramkarz chce odejść do Realu Madryt - poinformowała hiszpańska rozgłośnia radiowa Onda Cero.

Spekulacje o niepewnej przyszłości Courtois w Londynie trwają od kilku miesięcy, ale wygląda na to, że koniec przygody Belga z Chelsea jest coraz bliższy. Według informacji radia Onda Cero piłkarz zakomunikował jasno obecnemu pracodawcy, że nie podpisze nowej umowy.

Courtois jest skłonny rozegrać jeszcze jeden sezon na Stamford Bridge, a za rok odejść do Madrytu na zasadzie wolnego transferu. Jak podkreślają hiszpańscy dziennikarze, taki scenariusz jest jednak mało prawdopodobny. Roman Abramowicz nie chce oddawać swojego piłkarza za darmo, więc zgodzi się latem na rozmowy z Realem, by móc zarobić jeszcze na golkiperze jakiekolwiek pieniądze.

25-latka do transferu skłaniają powody nie tylko sportowe, ale i rodzinne. Jego dzieci wraz z matką mieszkają w stolicy Hiszpanii, gdzie Courtois grał wcześniej w Atletico w latach 2011-2014.

W sezonie 2017/2018 Belg rozegrał w barwach Chelsea 43 mecze, w których puścił 44 gole, a w 17 występach zanotował czyste konto.

Zobacz wideo
Więcej o: