Chelsea i Manchester wymienią się piłkarzami? Wszystko przez Real

Na linii Chelsea - Manchester United może dojść latem do wymiany zawodników. W jedną stronę powędrowałby Anthony Martial, w drugą Willian. Transakcja nie dojdzie jednak do skutku, jeśli ruchu nie wykona Real Madryt.

Jak donosi "Guardian", Martial nie jest zadowolony ze swojej sytuacji na Old Trafford i poważnie rozważa zmianę klubu. W obecnym sezonie Francuz rozegrał dla Diabłów 29 meczów ligowych, przy czym w wyjściowej jedenastce rozpoczął 17 z nich - na boisku spędził łącznie 1492 minuty. Dla 22-latka to zdecydowanie zbyt mało. Szansą na większą liczbę minut ma być odejście do Chelsea. Roman Abramowicz obawia się, że latem po Edena Hazarda ruszy Real Madryt, dlatego szuka Belgowi następcy.

Umowa Martiala z Manchesterem obowiązuje do czerwca 2019 roku z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy. Wygasający już za rok kontrakt pozwoli na ustalenie rozsądnej ceny transferowej, będącej okazją na rynku, gdzie obecnie za czołowych zawodników z najmocniejszych europejskich klubów trzeba płacić kwoty zaczynające się od 100 mln euro. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że londyńczycy w ostatnich latach zacisnęli pasa i jak sami przyznają, nie są w stanie finansowo konkurować na rynku z klubami takimi jak United czy Real. Cena około 60 mln euro, jaką Diabły mogą ustalić za Martiala, jest dla The Blues bardzo kusząca.

W całą operację włączony może być Willian, którym zainteresowany jest Jose Mourinho. Brazylijczyk wystąpił co prawda w 33. ligowych meczach Chelsea w tym sezonie, ale na blisko 3 tysiące możliwych minut rozegrał nieco ponad połowę - 1776. Abramowicz nie będzie robił 29-letniemu skrzydłowy problemów z odejściem, jeśli miałoby to pomóc ściągnąć na Stamford Bridge Martiala.

Zobacz wideo
Więcej o: