Podolski ocenił szanse Polaków na mundialu

- Reprezentacja Polski to już nie tylko Robert Lewandowski - przekonuje Lukas Podolski, były napastnik reprezentacji Niemiec, w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

 - Mam wrażenie, że Polska zrobiła kolejny krok do przodu i cieszy mnie to. Do reprezentacji trafiło kilku młodych zawodników, którzy uzupełniają się z kręgosłupem złożonym z piłkarzy z klubów zagranicznych. To już nie tylko Robert Lewandowski - stwierdził.

Polacy zagrają w grupie H, gdzie zmierzą się z Senegalem, Kolumbią i Japonią. - Najtrudniejszym przeciwnikiem będzie pewnie Kolumbia, choć jest też Senegal, a z afrykańskimi drużynami gra się ciężko. Obecnie występuję w lidze japońskiej, ale w tej chwili o jej reprezentacji trudno mi cokolwiek powiedzieć. Polska wygląda mocno na tle tych rywali i myślę, że powinna wyjść z grupy. Trudno przewidzieć, co będzie dalej - zakończył Polak z niemieckim paszportem. Całą rozmowę przeczytasz TUTAJ.

32-latek gra obecnie w Vissel Kobel. W reprezentacji Niemiec rozegrał aż 130 meczów, w których strzelił 49. Pożegnalne spotkanie w kadrze zanotował w marcu, kiedy nasi zachodni sąsiedzi ograli Anglików 1:0, a piękną bramką popisał się Podolski.

Więcej o: