Adrian Mierzejewski wygrał prestiżowy plebiscyt

W niedzielę ofensywny pomocnik FC Sydney otrzymał "medal Johnny'ego Warrena' - czyli nagrodę dla najlepszego zawodnika australijskiej ligi. W głosowaniu brali udział byli piłkarze, trenerzy, działacze oraz sędziowie.

Najwięcej głosów w plebiscycie otrzymał Adrian Mierzejewski, który z 39 punktami wyprzedził aż o jedenaście Dimitriego Petratosa (Newcastle Jets) oraz Leroya George'a (Melbourne Victory).

Kilka tygodni temu Polak został wyróżniony przez telewizję "Fox Sports", która również uznała go najlepszym piłkarzem ligi.

W tym sezonie 31-latek zdobył aż 13 bramek, a także zanotował 8 asyst. Chociaż Mierzejewski znajduje się w wysokiej dyspozycji, to selekcjoner reprezentacji Polski nie widzi dla niego miejsca w kadrze.

- Jego temat pojawił się w naszych analizach. Monitorowaliśmy go, jak wielu innych piłkarzy. Nie otrzymał powołania, bo mam inną koncepcje budowania drużyny. Nie zamykam jeszcze tematu, ale jeśli chodzi o MŚ, to trzeba sobie powiedzieć, że jego szanse są minimalne. No chyba, że inni będą mieli jakieś problemy zdrowotne – mówił Adam Nawałka.

Więcej o: