Manchester pokonał Arsenal. Ostatnie starcie Mourinho z Wengerem

Gol w 92. minucie rozstrzygnął losy hitu angielskiej Premier League, w którym zmierzyły się w niedzielę Manchester United i Arsenal. Był to ostatni pojedynek w wieloletniej rywalizacji Jose Mourinho z Arsenem Wenegerem.
1
Bramki: Pogba (16.), Fellaini (90.) Skład: De Gea - Valencia, Lindelof, Smalling, Young - Herrera (64. Martial), Matić, Pogba - Lingard (64. Fellaini), Lukaku (50. Rashford), Sanchez
Arsenal
Bramki: Mchitarian (51.) Kartki: Xhaka - żółta Skład: Ospina - Bellerin, Mavropanos, Chambers, Kolasinac (64. Monreal) - Maitland-Niles, Xhaka - Mchitarian (76. Willock), Nelson (64. Welbeck), Iwobi - Aubameyang

Choć pomiędzy Wengerem a Mourinho od lat wrzało, a ich potyczki wzmagały w Anglii wielkie emocje, w niedzielę nie brakowało pomiędzy menedżerami uprzejmości. Francuz, który tym sezonem żegna się z pracą szkoleniowca Arsenalu, został czule przywitany przez Mourinho, a następnie odebrał pamiątkową nagrodę z rąk Sir Aleksa Fergusona. Old Trafford nagrodziło szkoleniowca Kanonierów owacją na stojąco.

Uprzejmości skończyły się, kiedy zabrzmiał pierwszy gwizdek. Już w 16. minucie na prowadzenie wyszły Czerwone Diabły. Po szybkim ataku piłkę do bramki Arsenalu skierował Paul Pogba. Najlepsze szanse na wyrównanie mieli później Pierre-Emerick Aubameynag i Henrich Mchitarjan, ale do przerwy więcej goli nie padło.

Po zmianie stron świetnie zaczęli goście. Mchitarjan tym razem nie zostawił już żadnych szans Davidowi de Gei i płaskim strzałem z dwudziestego metra posłał piłkę tuż przy słupku. Od tego momentu tempo gry siadło i długo wydawało się, że hit 35. kolejki zakończy się podziałem punktów.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkę głową na wagę wygranej zdobył po centrze Ashleya Younga Marouane Fellaini.

Dzięki trzem punktom drużyna Jose Mourinho przybliżyła się do zdobycia wicemistrzostwa Anglii (tytuł już dawno zapewnili sobie derbowi rywale Diabłów). Arsenal nawet w przypadku zwycięstwa miałby jedynie matematyczne szanse na zakończenie sezonu w pierwszej czwórce. Najważniejsze starcie czeka Arsene'a Wengera w czwartek w Madrycie, gdzie Kanonierzy zagrają o finał Ligi Europy z Atletico (w pierwszym spotkaniu padł remis 1:1).