Bundesliga. Jakub Błaszczykowski wrócił do gry, a jego zespół przegrał i ma kłopoty

Jakub Błaszcykowski wrócił do gry po 174 dniach, ale nie pomógł swojej drużynie. VfL Wolfsburg przegrał z HSV 1:3, a Polak spędził na murawie 75 minut.

Nie tak miał wyglądać powrót Jakuba Błaszczykowskiego do wyjściowego składu Wolfsburga. Reprezentant Polski rozegrał 75 minut, a jego zespół przegrał na własnym stadionie z HSV 1:3. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Josip Brekalo.

Wcześniej do siatki trafiali piłkarze z Hamburga. Najpierw Bobby Wood, a później w Lewis Holtby. W doliczonym czasie gry zwycięstwo HSV przypieczętował Luca Waldschmidt.

Jak zagrał Błaszczykowski?

Wolfsburg zajmuje 15. miejsce w Bundeslidze. Drużyna Jakuba Błaszczykowskiego ma 30 punktów. HSV jest 17., ma 28 punktów i traci dwa punkty do bezpiecznej strefy.

W sobotę z Bundesligi spadł klub Pawła Olkowskiego. FC Koeln przegrało z Freiburgiem 2:3. Olkowskiego nie było nawet na ławce rezerwowych.