Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

TVP Sport będzie dostępne dla wszystkich Polaków?

Prezes Jacek Kurski zapowiada, że Telewizja Polska jest bardzo zdeterminowana, by kanał TVP Sport pojawił się w naziemnej telewizji cyfrowej jeszcze przed mundialem w Rosji.

TVP zamierza wykorzystać przyznane jej miejsce na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Dostępny slot ma zająć telewizja TVP Sport, która dotąd była obecna  tylko w ofertach operatorów kablowych i satelitarnych.Jacek Kurski już dwa lata temu zapowiadał, kanał TVP Sport będzie dostępny dla wszystkich Polaków, ale rozmowy toczyły się bardzo długo. 

- Jesteśmy bardzo zdeterminowani. Liczymy na to, że Emitel (operator techniczny MUX-8 - przyp.) urealni swoje oczekiwania i będziemy mogli za uczciwe pieniądze kupić nasze zarezerwowane sloty - mówi prezes TVP Jacek Kurski, cytowany przez Wirtualnemedia.pl.

Do sprawy odniósł się także dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski w niedawnej rozmowie ze sport.tvp.pl - Widzowie muszą wiedzieć, że to naprawdę skomplikowany proces, przede wszystkim jeśli chodzi o prawa sportowe. Inaczej negocjuje się je na anteny otwarte, inaczej na kodowane - mówił. 

Wiele wskazuje jednak na to, że TVP Sport pojawi się na ósmym multipleksie jeszcze przed mistrzostwami świata w Rosji, co byłoby dobrą informacją dla polskich kibiców. 

Początek mundialu 15 czerwca.