Polska - Kolumbia. 4 tysiące biletów dla Polaków, 10 tys. dla Kolumbijczyków

Jak poinformował rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski, polscy kibice zakupili do tej pory 4 tysiące biletów na mecz Polski z Kolumbią na mistrzostwach świata w Rosji. To ponad dwa razy mniej od kibiców z Ameryki Południowej.

O liczbie sprzedanych wejściówek poinformowała zastępca mera Kazania, miasta, w którym 24 czerwca odbędzie się mecz Polska - Kolumbia. Z ostatnich danych wynika, że fani z Ameryki Południowej nabyli 10 tysięcy biletów.

Jak kupić bilet?

Bilet można kupić jedynie przez specjalny serwis przygotowany przez FIFA. Oficjalna sprzedaż rozpoczęła się od 5 grudnia 2017 roku i do 31 stycznia 2018 roku kibice mogli za pośrednictwem tej strony składać wnioski o możliwość zakupienia wejściówki. Kibice mieli możliwość ubiegać się o:

- bilet na pojedynczy, wybrany mecz

- pakiet drużynowy (który obejmuje wszystkie spotkania fazy grupowej danej ekipy)

- pakiet stadionowy (wejściówki na wszystkie pojedynki rozgrywane na danym stadionie)

Ze względu na duże zainteresowanie, zostało przeprowadzone losowanie, kto może zakupić wejściówkę. Jedna osoba mogła nabyć maksymalnie 4 bilety, niezależnie od tego czy mowa o pojedynczej wejściówce, czy o którymś z pakietów.

Jeżeli ktoś został wylosowany, ale nie skorzystał z możliwości i nie kupił biletu lub karnetu, to niewykorzystane wejściówki można było kupić między 13 marca, a 3 kwietnia 2018. W tym wypadku nie było już żadnego losowania, a o tym czy udało się kupić bilet czy nie decydowała kolejność zgłoszeń, które były procesowane w czasie rzeczywistym. Innymi słowy zadziałała zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Ostatnia faza sprzedaży została otwarta 18 kwietnia. Podczas niej kibice mogą zgłaszać chęć odsprzedania swojego biletu/pakietu innym zainteresowanym.

Co bardzo istotne, samo kupienie wejściówki na mecz lub karnetu nie wystarczy, aby móc obejrzeć na żywo spotkania mundialu, ponieważ należy jeszcze uzyskać tzw. FAN ID. Jest to dokument, który został wprowadzony na prośbę Federacji Rosyjskiej, tak, aby łatwiej można było zidentyfikować kibiców co ma poprawić bezpieczeństwo podczas samego turnieju. Aby się o niego ubiegać, należy najpierw sfinalizować opłaty za bilet/pakiet i poczekać na potwierdzenie email o przyznaniu biletu.

Jako, że Rosja nie jest krajem należącym do Unii Europejskiej i nie obowiązuje tam strefa Schengen, przeciętny obywatel, który chce się dostać do tego kraju, zmuszony jest wyrobić wizę. Zgodnie z zapowiedzią Władimira Putina FAN ID podczas mundialu będzie pełnił rolę wizy wjazdowej, a także dzięki temu dokumentowi kibice będą uprawnieni do ulg podczas podróżowania po Rosji.

Zainteresowani więcej informacji na temat FAN ID znajdą na stronie www.fan-id.ru.
Jaka cena biletów?

Wiele razy mówiło się o tym, że wyjazd kibiców do Rosji nie będzie należał do najtańszych, a ceny pojedynczych biletów na spotkania są jednymi z droższych w historii tej imprezy.

Kibice, którzy chcieliby obejrzeć spotkania Polaków w fazie grupowej mistrzostw, bądź jakiejkolwiek innej reprezentacji, muszą liczyć się z tym, że najtańszy bilet na ten etap rozgrywek kosztuje 105 dolarów (czyli około 360zł). W takim wypadku mówimy o miejscach ulokowanych za bramkami. Jeżeli komuś takie siedzenia nie odpowiadają i chce być bliżej środka boiska, to za taką wejściówkę należy zapłacić od 165 do 210 dolarów (czyli od ok. 570zł do 725zł) Wyjątkiem, jeżeli chodzi o spotkania fazy grupowej, jest mecz otwarcia. Kibice, którzy będą chcieli obejrzeć mecz Rosja – Arabia Saudyjska, wraz z pokazem artystycznym otwierającym cały turniej będą, będą musieli zapłacić od 220 dolarów (ok. 760zł) za bilety trzeciej kategorii. Wejściówki drugiej kategorii trzeba dać 390 dolarów (czyli ok. 1345zł), natomiast najlepsze miejsca kosztują aż 550 dolarów (co w przeliczeniu na polską walutę daje kwotę prawie 1900zł).

Im późniejsza faza, tym bilety są coraz droższe. Za wejściówki na 1/8 finału należy zapłacić od 115 do 245 dolarów (od 395 do 845zł), bilety na ćwierćfinał zostały wycenione na kwotę od 175 do 365 dolarów (od 600 do 1250zł). Żeby zobaczyć półfinał trzeba dać od 285 do 750 dolarów (od 980 do 2600zł). Mecz o 3. miejsce jest wyceniany tak samo, jak spotkania ćwierćfinałowe. Za finał należy zapłacić od 455 do 1100 dolarów (od około 1570 do 3800zł).

Zobacz wideo
Więcej o: