Borussia Dortmund chce sprowadzić następcę Łukasza Piszczka

Borussia Dortmund poszukuję następcy Łukasza Piszczka. Polski obrońca przedłużył niedawno umowę z BVB i do 2020 roku, ale już zapowiedział, że po tym kontrakcie zdecyduję się na zakończenie sportowej kariery.

Wiele wskazuje na to, że następcą Polaka może być Buona Sarr z Olympique Marsylia. Pisze o tym francuskie L'Eqiupe, które donosi, że  Borussia Dortmund interesuje się prawym obrońcą Olympique Marsylia.

Pochodzący z Gwinei Buona Sarr miałby trafić do Borussoi już w letnim okienku transferowym. Francuska gazeta donosi także, że Borussia starała się już zimą pozyskać 26-letniego piłkarza, ale francuski klub odmówił wówczas negocjacji transferowych.

Wydaje się więc, że Borussia Dortmund będzie musiała sporo zapłacić francuskiemu klubowi, bo Sarr ma jeszcze ważną umowę z swoim klubem, kontrakt zobowiązuje do 2020.

Umowa Łukasza Piszczka również wygasa w tym czasie, ale Borussia chciałaby pozyskać piłkarza zdecydowanie wcześniej, by ten dobrze zaaklimatyzował się w klubie. W Dortmundzie mają także świadomość, że Polak jest coraz starszy i będzie mu trudno utrzymywać dobrą dyspozycję przez kolejne sezony. 
Więcej: https://www.sport.pl/pilka/7,65081,23328826,borussia-dortmund-chce-sprowadzic-nastepce-lukasza-piszczka.html