Cristiano Ronaldo grozi siedem lat więzienia

Jak donosi niemiecki "Der Spiegel" Cristiano Ronaldo może pójść do więzienia nawet na siedem lat. Portugalskim gwiazdorem znów zajęła się prokuratura, która chce mu postawić nowe zarzuty.

Portugalski piłkarz ma problemy od zeszłego roku, gdy wyszła na jaw afera związana z niepłaceniem podatków przez Ronaldo. Hiszpańska prasa donosiła wówczas o tym, że Ronaldo uniknął zapłacenia prawie 15 mln euro podatku.

Hiszpańskie "Mundo Deportivo" donosiło wówczas, że Ronaldo mógł zapłacić 30 milionów euro kary, by  uwolnić się od kłopotów. Niestety, okazuje się, że sprawa jest już nieaktualna, bo Portugalczyk może mieć postawione nowe zarzuty.

Niemiecki "Der Spiegel" informuje o tym, że Ronaldo może mieć postawione nowe zarzuty w związku przetrzymywaniem dużych środków pieniężnych w rajach podatkowych, jak Luksemburg oraz na wyspie Jersey. Chodzi tutaj o różnej interesy, które mogły się odbywać poza granicami prawa. Oczywiście samo przetrzymywanie pieniędzy nie jest zabronione, ale prokuratura doszła do tego, że pieniądze nie były ujęte w żadnych dokumentach.

Niemieckie media informują o tym, że Portugalczykowi może zatem grozić nawet 7 lat pozbawienia wolności. Sprawa miała już trafić do prokuratury.