Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Zlatan Ibrahimović nie zagra na mundialu. Ale może się na nim pojawić

Szwedzka federacja w oficjalnym komunikacie poinformowała, że Zlatan Ibrahimović nie zagra na najbliższym mundialu. Piłkarz może jednak pojawić się w Rosji w nowej roli.

Szwedzki gwiazdor Zlatan Ibrahimović nie pojedzie na mundial w roli piłkarza. Szkoleniowiec szwedzkiej reprezentacji stwierdził, że nie potrzebuje Ibrahimovicia, bo drużyna awansowała bez niego na mundial, a zawodnik sam zrezygnował z gry w reprezentacji.

Spekulacje przeciął także związek, który w oficjalnym komunikacie na Facebooku zaznaczył, że Zlatan nie pojedzie na mistrzostwa świata. Okazuje się jednak, że świetny napastnik może pojawić się w Rosji w innej roli, bo w ostatnim czasie został twarzą marki Visa, która jest jednym z głównych sponsorów mundialu.

Wydaje się, że Zlatana nie chcieli w drużynie także jego koledzy z reprezentacji. - Oczywiście to trener podejmie decyzję w tej sprawie, ale prawdą jest również to, że zakwalifikowaliśmy się bez niego. Jesteśmy dobrą grupą, ale on jest bardzo dużym indywidualistą, a to tylko utrudniłoby nam życie, ponieważ musielibyśmy zmienić nasz system tylko po to, by go zadowolić - mówił niedawno bramkarz Karl Johan Johnsson cytowany przez www.football-italia.net.