Wembley zostanie sprzedane? Jest oferta!

Shahid Khan jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Właściciel klubu z Premier League, Fulham oraz drużyny NFL, Jacksonville Jaguars złożył ofertę kupna... stadionu Wembley.

Khan zaoferował angielskiemu związkowi piłkarskiemu (FA) sprzedaż stadionu Wembley, czyli areny spotkań domowych reprezentacji Anglii oraz miejsca gdzie odbywa się m.in. finał Pucharu Anglii. Mowa o ofercie rzędu 500 milionów funtów

Według nieoficjalnych informacji, chęć kupna areny związana jest z planem Khana. Biznesmen chce przenieść drużynę NFL z Jacksonville do Londynu na stałe, a swoje mecze domowe (które odbywałyby się od września do stycznia) będzie rozgrywała na Wembley.

Już wcześniej (konkretniej od 2013 roku) Jaguars rozgrywali jedno spotkanie sezonu zasadniczego właśnie w Londynie. Teraz jednak ma dojść do przeniesienia zespołu do Anglii.

Anglicy są zbulwersowani sytuacją, w której od września do stycznia reprezentacja będzie musiała przenieść się na inny stadion. Na Wyspach Brytyjskich kibice uważają, że jeżeli dojdzie do transakcji, to będzie to zerwanie z tradycją.

Plany kupna Wembley na pewno bardzo mocno niepokoją fanów i działaczy Tottenhamu, którzy obecnie grają na tym obiekcie, na czas przebudowy White Hart Lane. Roman Abramowicz również nie będzie zachwycony takim obrotem spraw, ponieważ Wembley było brane pod uwagę, jako miejsce rozgrywania spotkań domowych Chelsea, kiedy w przebudowie byłoby Stamford Bridge.

Jak na razie nie ma informacji czy w związku z planowanym zakupem, Fulham (którego właścicielem jest Khan) również rozgrywałoby część spotkań na tym obiekcie. 

Khan jest z pochodzenia Pakistańczykiem, ale będąc nastolatkiem przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował na Uniwersytecie w Illinois. W latach 70-tych XX wieku rozpoczął pracę w fabryce Flex-N-Gate, a kilka lat później, dzięki poczynionym inwestycjom, stał się właścicielem firmy. Obecnie jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie (znajduje się na 158. miejscu), a jego majątek wyceniany jest na około 7,5 miliarda dolarów (dane z maja 2017 roku).

Zobacz wideo
Więcej o: