Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mohamed Salah faworytem do zdobycia Złotej Piłki?

Mohamed Salah to jeden z głównych faworytów do zdobycia Złotej Piłki. Tak przynajmniej twierdzą bukmacherzy, którzy po ostatnim meczu Liverpoolu z AS Romą (5:2) stawiają Egipcjanina na równi z Cristiano Ronaldo i Leo Messim.

Salah to rewelacja obecnego sezonu Premier League i Ligi Mistrzów. Zawodnik Liverpoolu wystąpił łącznie w 47 meczach we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 43 bramki. Dla porównania Cristiano Ronaldo ma na swoim koncie 42 gole, a Leo Messi 40.

Egipcjanin swoją wysoką formę udowodnił we wtorek, w spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów, w którym jego Liverpool pokonał 5:2 AS Romę, a on sam zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty. Po tym meczu bukmacherzy i eksperci zaczęli upatrywać w nim jednego z faworytów do zdobycia Złotej Piłki.

Bukmacherzy obecnie typują 6/4 na to, że to właśnie Salah zdobędzie w tym roku Złotą Piłkę, i zostanie najlepszym zawodnikiem na świecie. Dla porównania kurs na zwycięstwo Cristiano Ronaldo to 7/4, a Leo Messiego 7/2. W gronie faworytów wymieniani są również Kevin de Bruyne, Neymar, czy Harry Kane. Roberta Lewandowskiego nie ma albo w ogóle, albo jest, ale kursy na jego zwycięstwo sięgają ponad 101.00.

Wiele wskazuje na to, że notowania 25-latka mogą jeszcze wzrosnąć, ponieważ Liverpool wysokim zwycięstwem z Romą bardzo przybliżył się do awansu do finału Ligi Mistrzów.